Image

Zapisy na bilety na największą imprezę sportową w 2012 roku rozpoczęte!Uruchomienie rejestracji dla zainteresowanych kupnem biletów na imprezę sportową już na ponad dwa lata przed jej startem może brzmieć w Polsce jak żart. W 2009 roku przecież obserwowaliśmy problemy polskich organizatorów Mistrzostw Europy w koszykówce, albo Mistrzostw Świata grupy B w Hokeju na lodzie.

To jednak nie jest żart!

Kibice, którzy chcą kupić bilety na Igrzyska Olimpijskie w Londynie w 2012 roku mogą od marca 2010 rejestrować się na oficjalnej stronach imprezy London 2010
Po zarejestrowaniu kibice otrzymują regularne powiadomienia z informacjami o najważniejszych wydarzeniach związanych z przygotowaniami, wydarzeniami sportowymi i eliminacjami do Igrzysk.
 
Rejestracja jest realizowana poprzez system Ticketmaster obsługujący sprzedaż biletów, która rozpocznie się w 2011 roku. Na Igrzyska Olimpijskie we Londynie dostępnych będzie osiem milionów biletów. Dodatkowe dwa miliony przeznaczone będą dla widzów Igrzysk Paraolimpijskich.

Strona London 2012 jest obecna w sieci od prawie dwóch lat. Zainteresowani systematycznie otrzymują bieżące informacje przygotowywane przez Komitet Organizacyjny Igrzysk Olimpijskich w Londynie (LOCOG) oraz parterów.
W październiku 2009 roku, kiedy do IO pozostawało jeszcze 1000 dni byliśmy świadkami wielu imprez towarzyszących, które promowały miasto, imprezę i sponsorów.

Rozpoczęto już projekty, w których partnerzy Igrzysk budują swoje projekty sponsorskie skierowane do swoich klientów i partnerów. W projektach tych biorą udział nie tylko organizacje na Wyspach, ale również placówki dyplomatyczne i Brytyjskie Izby Handlowe na całym świecie. 

Tym, którzy nadal wierzą, że wybudowanie stadionów lub dróg to najważniejsze elementy w przy przygotowaniach do EURO 2012 w Polsce podpowiadamy, że w tekście powyżej wspomnieliśmy m.in. o komunikacji elektronicznej, zintegrowanej informacji dla kibiców, bazach klientów i promocji miast... a wszystko to na ponad dwa lata przed imprezą.

Informacja własna
MarketingSportowy.pl (marzec 2010)

czytaj również
Jak PZPN sprzedawał bilety na Mundial w Niemczech (2008)
Jak Toruń organizował Mistrzostwa Świata w hokeju (2009)
Jak PZKosz organizował Mistrzostwa Europy w Polsce (2009)
O problemach ze sprzedażą biletów na Mundial w RPA (2010)

Buraczany marketing PZPN (2011)