Image
Koszulka piłkarskiej reprezentacji Polski bez orzełka, a zamiast tego logo PZPN. Możliwe?
(archiwum)
Oczywiście, że możliwe. PZPN podejmuje szokującą decyzję! Podczas zgrupowanie reprezentacji Polski przed meczem z Włochami, we Wrocławiu zaprezentowano nowe stroje reprezentacji.

Przedstawiciele PZPN zaproponowali kibicom nie lada niespodziankę na trzy dni przez Świętem Niepodległości: z koszulek znikł orzełek, a zamiast niego na piersiach reprezentantów, po stronie serca, znalazło się logo PZPN.

Pokrętne tłumaczenie PZPN

W oficjalnej informacji umieszczonej na stronach internetowych związku czytamy:
"(,...) Jak wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie PZPN w ostatnim tygodniu października, kibice, przedstawiciele mediów, klubów piłkarskich, wojewódzkich związków piłki nożnej oraz instytucji rządowych i sponsorów dobrze ocenili zmianę logotypu i identyfikacji wizualnej. W badaniu opinii na temat wizerunku PZPN udział wzięło 2248 osób. Najliczniej reprezentowani byli kibice, rekrutowani do badań z grupy osób, które w ciągu ostatnich 3 miesięcy kupiły bilet na mecz reprezentacji Polski.

Zdecydowana większość respondentów pozytywnie oceniła nowe logotypy Związku i reprezentacji. Nowy logotyp reprezentacji bardzo dobrze i dobrze ocenia 60% kibiców, 74% przedstawicieli mediów i 67 % osób z innych środowisk."

To tłumaczenie jest pokrętne i nieuczciwe ponieważ próbuje wyjaśnić usunięcie godła Polski z koszulek reprezentantów dobrą opinią na temat nowego logotypu PZPN.

No cóż PZPN to nasz "murowany" kandydat do Antynagrody Marketingu Sportowego w tym roku. Mamy jednak nadzieję, że będziemy o tym opowiadać jak o kiepskim żarcie, a nie o decyzji, która ostatecznie zdecydowała o wyglądzie koszulek reprezentacji Polski.

Na zakończenie warto jeszcze dodać, że przepisy FIFA dopuszczają do użytku stroje zarówno z logo federacji, jak i z godłem.
MarketingSportowy.pl (listopad 2011)

czytaj również
Z marginesu na pierwszą stronę
Nominacja do Antynagrody Marketingu Sportowego 2009
Nominacja do Antynagrody Marketingu Sportowego 2008
Biało - czerwono - niebiescy