ImagePoniżej przedstawiamy tekst, który przygotowaliśmy i opublikowaliśmy 23 grudnia 2013 po otrzymaniu stosownej informacji z biura prasowego PKN Orlen.
Niech treść tego tekstu nikogo nie zmyli. Jeszcze tego samego dnia wieczorem, biuro prasowe firmy skorygowało swój pierwotny komunikat w następujących słowach.



Sprostowanie informacji dotyczącej sponsorowania Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2014
 
Uprzejmie informujemy, że w wysłanym dzisiaj komunikacie znalazła się błędna informacja, iż PKN ORLEN został już sponsorem Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej, które zostaną rozegrane w Polsce w 2014 r. Pragniemy poinformować, że rozmowy na temat potencjalnej współpracy sponsorskiej i wsparcia przez PKN ORLEN tej imprezy nadal trwają, a ostateczne decyzje jeszcze nie zapadły.
Bardzo przepraszamy za przesłanie niepotwierdzonej informacji.
Więcej informacji udziela: 
Biuro Prasowe PKN ORLEN


Czy warto było?
Po oficialnym losowaniu (styczeń 2014) już wiemy, że Orlen jednak nie będzie głównym sponsorem tej imprezy.
Poniżej nasz komentarz z grudnia 2013, którego postanowilismy nie kasować bo... jeśli mistrzostwa w Polsce okażą się sukcesem, PKN Orlen będzie mial czego żałować.

Michał Szustak
Marketing Sportowy.pl (styczeń 2014)

,,,,,,,
PKN ORLEN został głównym sponsorem Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn, które zostaną rozegrane w Polsce w 2014 r. Rok wcześniej koncern zaangażował się w sponsoring siatkarskich Mistrzostw Europy.

Z zaciekawieniem obserwujemy konsekwentną postawę PKN ORLEN, firmy która doceniła wartość siatkówki w Polsce i angażuje się w kolejne projekty związane z tą dyscypliną sportu. 

Firma wspiera jeszcze lekkoatletów i sporty motorowe. W swoich materiałach podkreśla, że "zaangażowanie PKN ORLEN w polski sport, to jeden z fundamentów marketingowych działań Koncernu".

Ponieważ skala działania i konsekwencja to dwie cechy, które znakomicie wspierają efekty zaangażowania pieniędzy w sponsoring sportu, sądzimy że marka Orlen będzie skutecznie budowała swoją pozycję wśród najważniejszych firm wspierających sport. Od 20122 roku  Orlen jest tytularnym sponsorem ekstraklasy siatkarek: Orlen Liga.
Image
Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn zostaną rozegrane we wrześniu 2014 r. w sześciu miastach Polski. Interesujące będzie obserwacja projektów, które zostaną przygotowane przez Orlen w związku z tym wydarzeniem.


zobacz także: Sponsoring sportowy grupy Orlen (marzec 2010)
zobacz także: Pierwszy polski zespół rajdowy w Porsche Supercup
zobacz także: Polska firma sponsorem klubu piłkarskiego w Niemczech