Image Sponsor siatkówki poszedł o krok dalej niż inni: oprócz nazwy swojej firmy wprowadził do nazwy klubu nazwę swojego produktu.


Polskie siatkarki właśnie rozpoczęły rozgrywki o Mistrzostwo Polski w sezonie 2015/2016. W jednym z pierwszych meczów spotkały się: firma budowlana reklamująca zespół budynków biurowych przy Warszawskiej 18 w Rzeszowie oraz duży koncern energetyczny współpracujący z producentem puzzli i gier planszowych.

Przyzwyczailiśmy się już do tego, że tabele rozgrywek siatkarskich wypełniają nazwy sponsorów i dla mało wtajemniczonych kibiców może być trudne rozpoznanie, z jakich miast pochodzą zespoły. W tym roku mamy jednak nową odsłonę tego zjawiska: sponsor zespołu z Rzeszowa, po nazwie swojej firmy w nazwie klubu, dodał jeszcze nazwę swojej inwestycji budowlanej, W rezultacie z tabelach i relacjach z meczów siatkarek może zaniknąć nazwa Rzeszów. Zwyczajnie dlatego, że często w programach i tabelach brak jest miejsca na trzy słowa w nazwie klubu.

Image

Rzeszów to silny ośrodek na siatkarskiej mapie Polski. Do niedawna znany jedynie z drużyny siatkarzy Resovii, obecnych Mistrzów Polski, teraz ma również w najwyższej klasie rozgrywkowej drużynę siatkarek.

Chciałem obejrzeć mecz tego zespołu na żywo, ale nie znałem nazwy sponsora zespołu. Ponieważ w wielu serwisach informacyjnych podawane są tylko dwa słowa na określenie zespołu niełatwo było mi odszukać informacji o meczu tego zespołu. Szukałem nazwy Rzeszów…

Sponsor zespołu, firma budowlana DevelopRes, dodał w tym sezonie do nazwy zespołu, nazwę swojej najnowszej inwestycji: zespołu budynków biurowych o nazwie SkyRes.
Mamy więc w Orlen Lidze zespół DevelopRes SkyRes Rzeszów. Nie rozwijając dalej myśli, mimowolnie będę w tym roku kibicował Pałacowi Bydgoszcz i Budowlanym Łódź. Te kluby ciągle nazywają się normalnie, a ich sponsorzy nie wprowadzili jeszcze do ich nazw zwrotów w stylu eKonto 24 czy profile aluminiowe.

Pozostając jeszcze przez chwilę w Rzeszowie, wspaniałym polskim mieście na Podkarpaciu pozwolę sobie pokazać jak wygląda oryginalny i przekształcony przez sponsora herb siatkarskiej Resovii Rzeszów.
Image
Mam nadzieję, że szef marketingu w firmie Asseco nigdy nie wpadnie na pomysł rozszerzenia nazwy zespołu Mistrza Polski w stylu Asseco  Rozwiązania ERP Rzeszów.

Michał Szustak
MarketingSportowy.pl
(październik 2015)