ImageW Stanach Zjednoczonych właśnie zakończył się sezon główny rozgrywek siatkówki kobiet NCAA. Rozgrywki siatkarskie w tym kraju zdominowane są przez drużyny kobiece. Statystycznie w rozgrywkach bierze udział prawie dziesięć razy więcej drużyn kobiecych niż męskich.


19 grudnia 2015 roku siatkarki Uniwersytetu Nebraska po raz czwarty w swojej historii sięgnęły po mistrzowski tytuł rozgrywek uniwersyteckiej ligi NCCA.

Image
Arena Century Link Nebraska wypełniona kibicami siatkówki
(fotografia pochodzi ze źródeł NCAA)

Finałowe spotkanie przeciwko drużynie Longhorn Texas, rozegrane w mieście Omaha obejrzało na żywo 18 tysięcy widzów. Mecz, tak jak wszystkie inne spotkania począwszy od turniejów kwalifikacyjnych poszczególnych konferencji transmitowała telewizja ESPN.

Rozgrywki ligowe kobiet zostały do rozgrywek NCAA w 1981 roku. W 2015 roku zostało w nich sklasyfikowanych ponad 330 drużyn. Zwycięzcy turniejów finałowych poszczególnych konferencji spotykają się w systemie pucharowym, co bardzo podnosi atrakcyjność rozgrywek.
 
W maju zostanie wyłoniona najlepsza męska drużyna siatkówki ligi uniwersyteckiej, NCAA. Dzięki temu rozgrywki męskich i kobiecych zespołów siatkówki nie konkurują między sobą o widza, ale dają mu możliwość obserwowania finałowych rozstrzygnięć na poziomie kraju dwa razy do roku.

Już teraz wiadomo gdzie zostaną zorganizowane kolejne finały rozgrywek siatkówki kobiet: w grudniu 2016 będzie to miasto Columbus (stan Ohio), a w grudniu 2017 Kasnas City.

Michał Szustak
MarketingSportowy.pl
(grudzień 2015)

czytaj także
40 tysięcy widzów na meczu zapaśniczym. Czy to możliwe?


Image